24. 03. 2025 Řešení předprostoru před školou

Chtěli bychom změnit prostor před školní budovou, a proto bychom rádi znali názory těch, kteří ho  budou využívat - učitelů, žáků i rodičů. Žáky jsme vyzvali k jeho ztvárnění a již proběhlo vyhodnocení jejich grafických návrhů o budoucí představě tohoto prostoru. Aby vše splňovalo i odbornou rovinu, domluvili jsme se s městskou architektkou, paní Simonou Vondráčkovou, ať osloví studenty Stavební fakulty  ČVUT, kteří by nám s tím pomohli. A právě v termínu 27. - 28. 3. dojde k jejich praktickému šetření na naší škole, k němuž bychom Vás chtěli pozvat. Můžete se zapojit tím, že vyplníte dotazník, který studenti připravili, popřípadě můžete osobně přijít diskutovat ve čtvrtek 27. 3. 2025 od 15 do 17 hodin před budovu školy.

Budeme rádi, pokud se do diskuze zapojíte. 

Dotazník k vyplnění naleznete ZDE 

21. 03. 2025 Úprava cen oběda ve školní jídelně od 01.04.2025

Vážení strávníci,

naším hlavním cílem je, aby naše obědy byly pro Vás co nejchutnější a i splňovaly veškeré normy zdravé výživy. Jistě vítě, že si můžete v aplikaci Strava vybrat ze dvou hlavních jídel. Poslední změna ceny oběda byla provedena před dvěma lety. Bohužel vývoj cen základních potravin není příznivých a asi všichni víme, že jejich hodnota neustále roste. Snažili jsme se udržet finanční normativ na potraviny co nejdéle, ale bohužel stávající nepříznivý vývoj nás nutí, abychom od 1. 4. 2025 provedli jeho navýšení pro jednotlivé cenové kategorie o 3,- Kč. 

Finanční normativ na potraviny dle věku žáka dosaženého v daném  školním roce jsou od 1. 4. 2025:

  • věk    7- 10 let             35,- Kč
  • věk  11 - 14 let             38,- Kč 
  • věk  15 a výše            41,- Kč 

Prosíme rodiče, aby v případě potřeby navýšili potřebný limit u inkasa.

Děkujeme za pochopení. 

21. 03. 2025 Ukliďme svět

Žáci sedmých tříd naší školy se ve středu 19. 3. zapojili do celorepublikových ekologických akcí Ukliďme svět a Ukliďme Česko. Po dohodě s MěÚ Milevsko posbírali odpadky v okolí našeho města, například v blízkosti Šibenného vrchu, na trasách kolem Židovského hřbitova a Vášova mlýna. Strávili příjemný slunný den v přírodě a současně udělali prospěšnou věc pro přírodu a své město.

21. 03. 2025 Den vody

V rámci Světového dne vody proběhly v pátek 14. 3. workshopy pro 8. třídy od spolku H2Ospodář s názvem Voda ve městě. Byl zaměřen na přiblížení problematiky modro-zelené infrastruktury, vlivu vody na lokální mikroklima, příčinu vzniku tepelných ostrovů, možnost zadržování dešťové vody a její využití.

20. 3. 2025 8.A prezentovala svůj celoroční projekt

V rámci programu Škola pro udržitelný život se zaměřením na klimatickou změnu realizují žáci 8. A během školního roku kroky podle zadané metodiky. Zamýšlejí se ad vlivem klimatické změny v našem městě a navrhují konkrétní adaptační a mitigační opatření, která by měla přispět ke zmírnění dopadů těchto změn. Shromážděné výsledky své práce představili 12. 3.

20. 3. 2025 Žáci jako architekti

Soutěž o nejlepší úpravu prostranství má své vítěze!

V průběhu února proběhla na naší škole soutěž, která byla zaměřena na vylepšení okolí školy.

Žáci 5. ročníku se zaměřili na prostranství u vchodu do školní jídelny.

Žáci 2. stupně navrhovali změny prostranství před hlavním vstupem do školy.

Po dokončení jednotlivých návrhů proběhlo hlasování mezi žáky a učiteli.

Vítězné návrhy:

Nejlepší návrhy prostoru u školní jídelny (hlasovali žáci a pedagogové z 1. stupně):

1.         Obrázek č. 5 – autoři: J. Janouch a D. Mošovský z 5.A (45 hlasů)

2.         Obrázek č. 2 – autorka: V. Švejdová z 5.B (43 hlasů)

3.         Obrázek č. 9 – autorka: N. Pejšová z 5.A (37 hlasů) 

Nejlepší návrhy prostranství před školou (hlasovali žáci a pedagogové z 2. stupně):

1.         Obrázek č. 15 - autoři: A. Pešičková, M. Buzková, L. Alexa z 9.C (44 hlasů)

2. - 3.  Obrázek č. 9 - autorky: V. Dvořáková, S. Táborová z 9.C (33 hlasů)

2. - 3.  Obrázek č. 17 - autorky: R. Kroufková, L. Jandová z 6.B (33 hlasů)

18. 03. 2025 Husitské muzeum Tábor a Chodby středověkého podzemí

Kdo jsou husité a co měli za lubem? Jak je to s tím kalichem?  Co znamená přijímání pod obojí? O kolik let se musíme vrátit, když mluvíme o pozdním středověku? Kdo byli Jan Hus a Jan Žižka? Jak válčili husité a proč bylo tak těžké je porazit? Jaké to je obsadit husitský vůz? To všechno zjistili žáci čtvrtých ročníků na exkurzi v Táboře.

18. 3. 2025 Ohlédnutí za lyžařskými výcviky

Jako každý rok se žáci sedmých ročníků zúčastnili lyžařského výcviku v Železné Rudě. Žáci tříd 7.A a 7.C vyrazili už v lednu, 7.B uprostřed února. Výuka probíhala jak ve sjezdování, tak i v běžeckém lyžování. Třetí den byl tzv. “odpočinkový”. Obě skupiny  absolvovaly výstup na Pancíř a návštěvu Železné Rudy. Ač to není v posledních letech samozřejmostí, sluníčka i sněhu jsme si řádně užili.

Subscribe to