15. 3. 2021 Krmítka

V únoru jsme pro vás připravili aktivitu zaměřenou na mapování krmítek pro ptáky, které instalovalo Město Milevsko ve spolupráci s členy Českého svazu ochránců přírody Milevsko. Sešlo se nám několik velice pečlivě vypracovaných podkladů s uvedením polohy a stávajícího stavu.  Z celkem 16 nalezených lokalit se krmítka nacházejí například v parku na Hůrkách, v parku Bažantice, v parku proti Sokolovně, u MŠ Kytička, u MŠ Klubíčko, u domu s pečovatelskou službou a několik také na starém sídlišti.

Informace o jejich stavu předáme Českému svazu ochránců přírody, který zajistí ve spolupráci s městem během letních měsíců jejich opravu. Pro další školní rok si naše škola vezme pod patronát  několik krmítek, které budeme v zimní sezóně společně se žáky opečovávat a doplňovat krmení.

Výsledky mapování si můžete prohlédnout v obrazové příloze. Děkujeme za vyčerpávající popisy i fotografickou dokumentaci, která bude skvělým základem pro další činnost dětí v rámci výuky i mimoškolních aktivit. Autoři zaslaných příspěvků si mohou v kanceláři školy vyzvednout drobnou pozornost.