24. 7. 2021 Opravy ve škole

Jako každoročně je prázdninový čas ve škole využit k opravám a rekonstrukcím.  Letos se jedná o rekonstrukci plynové kotelny, kdy dojde ke kompletní výměně kotlů a regulace. Rekonstrukci provádí firma Pontigas, s. r. o. z Uherského Hradiště. Další akcí  je realizace jazykové učebny. Před vlastní realizací jsme však chtěli ještě vyřešit stav stropu, kdy jsme si nechali udělat rozbor od statika, který doporučil provést pod stávajícím hurdiskovým stropem sádrokartonový podhled. Následovalo odstranění starých rozvodů  elektřiny v lištách, natažení nových elektrických rozvodů do zdí a  vyštukování celé místnosti. V nejbližší době bude instalována vlastní technologie jazykové učebny.  Akce je finančně podpořena z operačního programu iROP. S přibývajícími třídami vyvstal problém se zázemím pro učitele 1. stupně. Proto jsme letos začali s realizací druhé sborovny, která vnikne z jednoho z kabinetů. V letošním roce stihneme udělat rozvody elektřiny, počítačové sítě, vody a odpadů. Možná zbyde i na část vybavení nábytkem.  Samozřejmostí je malování tříd, chodeb a v letošním roce školní jídelny.