27. 3. 2022 Světový den vody

V roce 1993 vyhlásilo Valné shromáždění OSN 22. březen jako Světový den vody. OSN a jeho členské státy v této souvislosti uskutečnily a doporučily konkrétní kroky k ochraně vodních zdrojů na planetě Zemi. Světový den vody se zaměřuje na důležitost vody v našem každodenním životě.

Na naší škole se do oslav zapojili osmáci, vodu zkoumali na 3 stanovištích z pohledu biologie, chemie a zeměpisu. Určovali pH a tvrdost vzorků vody, zeměpisně sledovali tok Vltavy a vytvářeli slovní mraky na téma znečisťování vody. Žáci zkoumali život ve vodě. Mikroskopovali vodní bezobratlé z rybníka, skládali rybí domino a pexeso, poznávali rostliny u vody, osidlovali rybník. Prohlédli si i mořské zástupce ze školních sbírek.

Stanoviště biologických pozorování s chutí a nadšením využily děti z 1. stupně školy.