28. 3. 2022 Den učitelů - 430 let od narození J. A Komenského

J. A . Komenský - jeden z největších českých myslitelů, který ovlivnil vzdělávání dětí na celém světě a jehož názory a poučky jsou platné i v dnešní době.

Dnes si žáci při hodinách češtiny připomněli významné výročí pro české školství -  430 let od narození českého myslitele, filosofa, spisovatele a kněze Jednoty bratrské Jana Amose Komenského.

Zhlédli krátký film o jeho životě a díle, přečetli si společně jeho etické desatero  a diskutovali o Komenského názorech.

Věřme, že slova J.A. Komenského z jeho díla Kšaft umírající matky Jednoty bratrské, který se objevuje i v textu písně Marty Kubišové jsou pravdivá a "Věřím i já Bohu, že po přejití vichřic hněvu (hříchy našimi na hlavy naše uvedeného) vláda věcí tvých se k Tobě zase navrátí ó lide český....