13. 09. 2022 Úspěšná účast v Soutěž v programování

V úterý 13. září vyrazili naši žáci 5. a 6. tříd na soutěž v programování, kterou připravila ZŠ Bernartice. Za 5. třídy naši školu reprezentovaly tyto dvojice: Eliška Placáková a Klára Studenovská, Jan Bareš a Lucie Kriklová, Lucie Čunátová a Alžběta Jordanová, za 6. třídy jsme vyslali Nelu Pillerovou a Emmu Fořtovou. Soutěžilo se v programování robotů Vex123. Zde je soutěžící museli provést bludištěm, po mapě s písmeny a čísly,  naprogramovat pomocí programovací tabulky. Dále sestavovali ze stavebnice Lego Spike bránu, která se po přiložení červené kostky zavřela a při přiložení modré kostky opět otevřela. Další úkolem bylo test z Bobříka informatiky. Ač na přípravu nebylo příliš času a tyto robůtky ani nemáme ve škole (děkujeme ZŠ Bernartice za jejich půjčení), paní učitelka Ivana Kalinová a paní zástupkyně Štěpánka Nováková se snažily žáky připravit co nejlépe. A podařilo se. V kategorii 5. tříd obsadila 3. místo dvojice Lucie Čunátová a Alžběta Jordanová a 1. místo patří Elišce Placákové a Kláře Studenovské. Děvčata získala krásné ceny. V kategorii 6. tříd patřilo 4. místo Nele Pillerové a Emmě Fořtové.  Žáci si užili pěknou soutěž a už se těšíme na příští ročník. Děkujeme všem za reprezentaci školy. V pátek 16. září sledujte od 17. hodiny Jihočeskou televizi, kde bude z této soutěže reportáž.