19. 09. 2022 S Recyklohraním na exkurzi

Naše škola se umístila mezi čtyřmi nejaktivnějšími školami Jihočeského kraje, které se zapojily s Recyklohraním do celoroční hry 2021/2022. Získali jsme tak za odměnu příspěvek 5 000 Kč na tematickou exkurzi.

Třídy 7.B a 7.C v pátek 16.9. uskutečnily exkurzi do Týna nad Vltavou. Nejprve žáci navštívili chráněnou dílnu provozovny firmy Rumpold s.r.o. Zde vyslechli odborný výklad a sledovali postup rozebírání elektra před recyklací. V provozovně viděli roztříděné materiály a seznámili se s dalším postupem recyklace. Žáky zaujala i drtička plastů, její produkt se používá ve spalovnách pro výrobu tepla.

V přírodovědném muzeu Semenec ve výukovém programu Lovci a sběrači si zahráli strategickou hru na přežití v pravěké přírodě. Během hry si vyrobili dřevěný amulet, rozdělali oheň, poznávali stopy zvířat a hnízda ptáků, vymýšleli ve skupině pokřik. Program si všichni náramně užili.

Děkujeme za příjemně strávený den.