03. 10. 2022 Návštěva mobilní laboratoře ŠKODA AUTO EDU. LAB

Ve čtvrtek 29. 9. a v pátek 30. 9. navštívili žáci 8. a 9. ročníku mobilní laboratoř ŠKODA AUTO EDU.LAB. u 2. ZŠ Milevsko. Díky tomuto projektu se žáci mohli seznámit s nejnovějšími výrobními postupy, které se využívají ve firmě Auto Škoda při zavádění elektromobility. Program byl rozdělen na dvě části. Uvnitř kamionu žáci poznali různé  technologie - robotiku, 3D tisk, využití termokamer a virtuální realitu. Zde je nejvíce zaujala práce s termovizí a interaktivní hry, ve kterých si vyzkoušeli např. přesouvání výroby mezi jednotlivými kontinenty. Ve venkovní části probíhala prohlídka nejmodernějšího tahače Scania a především nejnovějšího elektromobilu Škoda - Enyaq Coupé iV. Všem se velmi líbil interiér i exteriér tohoto vozu. Ve venkovní části si s nadšením zahráli slalom s robotickými koulemi.