17. 10. 2022 Mezinárodní den zvířat

Tento svátek se slaví od roku 1931 na počest Sv. Františka z Assisi, který se stal patronem všech zvířat. Ten zasvětil svůj život péči o nemocná, opuštěná a týraná zvířata. Podle některých pověr dokázal se zvířaty mluvit. Den zvířat nám připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našeho světa.

V naší škole jsme si jej připomněli se žáky 6. tříd a byl zaměřen na život lesních zvířat. Vše se odehrávalo za krásného podzimního dne v parku Bažantnice. Žáci získali teoretické poznatky, pozorovali zvířata, vyráběli z přírodnin a sbírali žaludy.

Se životem lesních zvířat a myslivostí děti seznámila sl. Zuzana Veselá. Své zajímavé povídání zpestřila hrou na lesní roh a ukázkou mysliveckých trofejí.

Nezapomněli jsme na pozorování živočichů v parku (k vidění byli především zástupci bezobratlých) a tvoření z přírodnin. Vyrobená zvířata jsme ponechali v parku.

Každá třída zde také sbírala žaludy, výtěžek z prodeje byl poslán do ZOO Větrovy. Žáci adoptovali na rok 2 zvířata: aru arakangu a daňka skvrnitého. Za příspěvek se pořídí krmení pro zvíře a zajistí se mu lékařská péče.