Aktivity družina - Září 2022

Odpočinutí a nabití energií po letních prázdninách jsme se znovu vrátili k naším oblíbeným aktivitám v družině i klubu.

Prvňáčci se seznamovali s novými kamarády a symbolicky klíčem odemykali družinu. V ostatních odděleních se žáci vraceli myšlenkami k letním zážitkům, dobrodružstvím a poznání a společně si domlouvali pravidla, která budou během školního roku respektovat, aby nám všem bylo v našich odděleních dobře.

Baví nás kolektivní hry např. Živé pexeso, Židličkovaná, Kompot, Co se změnilo, Sochy, Cukr, káva, limonáda, Město, jméno…..atd.

Ke konci září jsme přivítali podzim. Pozorovali jsme změny v přírodě, hledali znaky babího léta, určovali druhy hub, o které letos není vůbec nouze, povídali si o podzimních aktivitách na zahradě, co sklízíme, jak pomáháme.

A to vše se promítalo do našich nejoblíbenějších výtvarných činnosti, takže jsme stihli namalovat např. jablíčka, hrušky, vinnou révu, mrkvičky, deštníky, kapky deště, košíky hub, košťata na listí, pejsky, pavouky atd.

Zpívali jsme oblíbené písničky z Večerníčků a písničky pana Svěráka a Uhlíře a i ven na hřiště jsme společně stihli vyběhnout, i když nás trošku netěšilo časté deštivé počasí.

Suma sumárum školní rok 2022-23 zahájen jak se sluší a patří.