Aktivity družina - Duben 2023

Tak pokud pranostika v březnu říká, že vlezeme za kamna a v dubnu, že tam ještě budeme, tak letošní duben se touto pranostikou řídil naplno.
My se jara nemohli v družině ani klubu dočkat. I lupy jsme si na to pořídili a šli jaro hledat na školní zahradu. Připadali jsme si jako detektivové a pátrali, hledali, kde se schovávalo. Vše, co jsme objevili, tak jsme poctivě zakreslovali do mapy školní zahrady a pak si jednotlivé objevy sdělovali. Zajímal nás tedy hodně zvířecí svět, který jsme zkoumali pod kameny, větvemi nebo v zemi. I pár jarních kytiček jsme na zahradě zahlédli jako např. sedmikrásky, krokusy nebo sněženky.
    A protože se nám detektivní práce s lupou moc líbila, zkoumali jsme i vevnitř počínající život semínek řeřichy seté. Obdivovali jsme přírodu, co během několika dnů umí za zázraky. Poctivě jsme semínka na vatě zalévali a pak jsme si tu jarní energetickou bombu pěkně vychutnali při odpolední svačince na chlebu s máslem.
    Jsou to zázraky, co nám příroda nabízí a umí a my si to mohli ještě více uvědomovat a připomínat 22.4., kdy slavíme Den Země. Důležitost chránit naší planetu bereme opravdu vážně, takže víme, že máme šetřit vodou i energií, omezovat odpad i zplodiny, ochraňovat živé, recyklovat anebo se snažit používat ekologické prostředky. Každý může svým chováním přispět.
A když jara venku moc nebylo, alespoň jsme si ho namalovali a vyzdobili ve družině a klubu.
   No, ale přeci jen na konci měsíce se jaru asi už stýskalo a přišlo se na nás podívat a my tak mohli vyrazit a užít si čarodějnické řádění, na které jsme se ve družině a klubu připravovali.