Aktivity družina - Květen 2023

„Ahóóóój sluníčkooooooo……“ tak s takhle velkou radostí jsme mávali sluníčku, že už se na nás po těch dvou chladných měsících přišlo konečně podívat a my si ho mohli patřičně užívat a trávit venku více času. Využívali jsme jak hřiště, tak ale i naši zkrášlující se školní zahradu. A konečně jsme se mohli „hrabat“ v písku. A nejen to.
Už jste se někdy zkusili na chvíli zastavit a zadívat se do míst, kde se zdánlivě nic neděje? My ano a právě na té školní zahradě jsme si zahráli hru na „malý svět v trávě“. Každý si našel větvičku, z které se stala kouzelná hůlka a po mávnutí hůlkou a vyřčením kouzelných slov se z nás stali malí mravenečci a v označeném místě švihadlem jsme pozorovali malý svět a zkoušeli si představovat velká dobrodružství. Nevěřili byste, co se vše v trávě odehrává. Poté jsme se pomocí hůlky vrátili zase zpět do velkého světa a vyprávěli si, jaká dobrodružství jsme mohli v trávě zažívat. (2. oddělení ŠD – program Les ve škole)
A jelikož nás sluníčko dobíjelo jeho energií, stihli jsme toho dost i vevnitř v družinách a klubu. Nejdůležitější bylo popřát maminkám ke Dni matek a vyrobit jim alespoň nějakou drobnost, poté jsme se inspirovali přírodou a přenášeli ji v různých formách na papír.
O písničky, kvízy, hádanky a tanečky také nouze nebylo.
No to nám to tedy s tím sluníčkem pěkně uteklo! Těšíme se na něj i v červnu!!!