Aktivity družina - Červen 2023

Červen ve školní družině a školním klubu

= pro nás nejlepší měsíc v roce!

A víte proč?

• Je posledním měsícem ve školním roce. 1. června
  • je Den dětí.
  • Začíná léto.
  • Můžeme být pořád venku.
  • Výletíme.

Den dětí jsme si moc užili v DDM, které mělo v ten den otevřené dveře. Malovalo se na obličeje i na papír, skákalo se v pytli, střílelo lukem, házelo kroužky, chytali se ryby, pozorovali se včely v úlu nebo organismy v mikroskopu, hrál se fotbal a točilo se s talíři a k tomu všemu na nás krásně svítilo sluníčko. Prostě paráda!

A v tomto duchu se nesl celý měsíc. Co nejvíce času jsme trávili na školní zahradě a hřišti a ve volných chvilkách jsme si stačili i něco namalovat a vytvořit.

2. oddělení ŠD se zapojilo do mezinárodního programu LES VE ŠKOLE, jehož hlavním cílem je dostat děti VEN. Během roku jsme trávili nějaký čas na naší školní zahradě a snažili se vnímat prostředí kolem sebe trochu více zblízka. V každém ročním období má příroda co nabídnout a my tak např. řádili v hromadách listí, malovali vodovkami do sněhu, hráli si s lupou na detektivy a pozorovali rostliny a zvířátka zblízka nebo pozorovali život v trávě. Moc nás čas venku na zahradě bavil a ještě více nás pak potěšilo, že naším “hraním“ jsme podpořili dobrou věc a získali certifikát Lesní třída. Díky tomuto certifikátu bude přeměněno 10 m2 smrkové monokultury téměř bez života na přirozený a pestrý les a jednou i prales na Ještědském hřebeni v severních Čechách. Tento Nový prales tam vzniká od roku 2006. Je volně přístupný pro veřejnost, je sice oplocený, ale  kvůli vysoké, ne kvůli lidem. Pro návštěvníky je žebřík přes ohradu. Skrz prales vede naučná stezka, takže dobrý tip na výlet. Co říkáte? Navštívíte? Můžete nám klidně poslat do školy i foto. (www.novyprales.cz)

To jsme si ten školní rok tedy užili. Utekl jako voda a my se těšíme na to, co nám přinese brzy rok nastávající. Ale nepředbíhejme a těšme se na prázdninyyyyyy!

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ LÉTO PLNÉ HEZKÝCH ZÁŽITKŮ, DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI V ŠD A TĚŠÍME SE NA VIDĚNOU V NOVÉM ROCE 2023/24