Aktivity družina - Říjen 2023

Tak i říjen se nenechal zahanbit a nabídl nám neskutečně krásné teplé a slunečné dny, takže se hlavní náplní našeho společného času stal opět pobyt na školní zahradě. Děti se nemohly dočkat, až si společně zahrají vybíjenou, střelí hodně gólů při fotbalovém zápase, naskáčou jejich první „stovku“ přes švihadlo, postaví mosty a dlouhé silnice na našem velkém pískovišti, pokreslí křídou chodníky nebo postaví originální opičí dráhy pro kamarády. Úžasně strávený čas!

A když jsme nebyli venku, připomínali jsme si  např. důležité dny v měsíci říjnu, takže víme, kdy stromy slaví svůj mezinárodní den (20.10.),  kdy slavíme Den vzniku našeho samostatného státu (28.10.). Víme, jaký je rozdíl mezi Halloweenem a Dušičkami. Tomu všemu jsme věnovali čas buď prostřednictvím pracovních listů nebo průzkumem v terénu  např. jsme zkoumali pomocí lupy kůru stromů a život v nich.

I jsme našli čas na naše výtvarné a tvořivé chvilky. Hlavním výtvarným materiálem bylo teď listí, když nám tak hezky padalo ze stromů.