3. 5. 2024 Oslava Dne Země

V pátek 26. 4. jsme se připojili k oslavám svátku planety Země, který připadá na 22. dubna.

Žáci 9. ročníku připravili pro žáky 1. stupně projektový den na školním hřišti a zahradě. Tématem pro prvňáčky byly odpady – na stanovištích cvičně třídili odpady, získali informace o kompostu, z odpadů vyráběli. Druháci se věnovali rostlinám a třeťáci studovali zvířata. Dozvěděli se o jejich znacích a způsobu života, chodili stezkou naboso. Pro čtvrťáky byla připravena stanoviště o člověku. Děti získaly informace o fyzickém i duševním zdraví – např. o zraku člověka, o základech první pomoci. Žáci pátých ročníků zkoumali neživou přírodu. Vytvořili si „sopku v akci“, modelovali vznik vrásy a prozkoumali kamennou stezku na školní zahradě.