V rámci Světového dne vody proběhly v pátek 14. 3. workshopy pro 8. třídy od spolku H2Ospodář s názvem Voda ve městě. Byl zaměřen na přiblížení problematiky modro-zelené infrastruktury, vlivu vody na lokální mikroklima, příčinu vzniku tepelných ostrovů, možnost zadržování dešťové vody a její využití.
V první části se žáci seznámili se základními pojmy a s možnostmi, jak oni sami mohou zlepšit jejich město tak, aby tam všem bylo příjemněji. Použitím termokamery ověřili princip působení vody na mikroklima.
Druhá část workshopu byla zaměřena na využití získaných znalostí a rozvoj komunikačních dovedností formou kooperativní hry. Žáci se stali občany města H2Ospodařov, kde museli splnit různé úkoly pro danou rodinu i pro konzultaci s úřadem.
Zajímavou formou se tak žáci dozvěděli základní praktické informace o významu vody ve městě.